top of page
Dorty-uvodka.jpg

UPEČEME VÁM NA PŘÁNÍ

Dort, zákusky, svatební koláčky, dezerty, cukrkandle, laskominy, dobroty…

S přípravou pečiva a dortů máme dlouholeté zkušenosti

misa-kolackova-ps.png

Majitelka

podpis1.png

Jídlo je alchymie, od malička mě fascinovalo. Všechny ty výrazné chutě, kombinace, vůně. K vaření mě přivedla, jak už to bývá máma a babička. I když mě zpočátku nechávala maximálně mýt nádobí, vařit jsem se naučila rychle.


Namísto české tradiční kuchyně ráda kombinuji chutě celého světa a improvizuji. 

V roce 2015 jsme s otcem založili pekárnu. Důvod byl prostý, chybělo nám na trhu pečivo, které bude z čerstvých, kvalitních surovin, bez chemie. Pečiva je všude dost, ale jsou to povětšinou prefabrikáty ze zmražených polotovarů a směsí. My se rozhodli začít to dělat jinak, podle sebe. Pečení je alchymie, takže nám chvíli trvalo, než se naše pokusy daly jíst. Ale protože jsme na to šli rukama a ze surovin bez kompromisů, nakonec jsme byli s výsledkem spokojení. 

 

Já měla ale jiný sen, sen malý holky mít kavárnu, cukrárnu, svůj kousek. Chtěla jsem být s lidmi, upéct něco, co jim bude chutnat, udělat jim k tomu dobrý kafe a vytvořit místo, kde se budou cítit hezky a budou se tam u kávy rádi setkávat. A tak vznikla cukrárna, bistro, naše místo.

cooking-5880136.jpg
4.png

Pečeme zdravě a chutně

Pečeme postaru! Zaděláváme si svůj vlastní žitný kvas, zaděláváme si všechna těsta, pečeme z primárních surovin, bez směsí. Nerozpékáme zamražené polotovary – pečeme z másla, vajec, oříšků, vanilky, medu a smetany. Stejně jako umíme upéct 100% žitný chléb, umíme péct i bez lepku, bez bílého cukru, vegansky či bez laktózy.

2.png

Umíme toho spousty

Připravíme vám, co si budete přát. Dorty, dezerty, zákusky, žitný chléb, italskou focacciu, zajistíme slaný/sladký catering, namažeme chlebíčky, připravíme obložené mísy.

3.png

Přes 7 let zkušeností

Fungujeme od roku 2015. Pekárnu, cukrárnu i bistro jsme založili jako nadšenci s vášní pro jídlo a dobrou věc. Rozvážíme chléb do Prahy, Brna, Hradce i Německa. Náš chléb hrál ve filmu se Scarlett Johansson. S naším bio celozrnným žitným chlebem jsme vyhráli regionální potravinu a stali jsme se vítězi testu ADOST v kategorii pečivo. Získali jsme i další ocenění ...

Naše ocenění

reg-potravina.png
nej-vyrobek.png
vyrobek-roku-lk.png
klasa.png
W8hFL.png
salima.png

Naše sladké mámení

Sladké mámení
, chvíle závratí, 
střípky zázraků ... 

Objednejte si naše sladké i slané dobroty na svatbu, oslavu nebo firemní akci. Potřebovali byste napéct bez lepku? Máte intoleranci na laktózu? Nebo raději bez cukru?

bez-lepku.png
bez-mleka.png

BEZ LEPKU

BEZ MLÉKA

bez-cukru.png
vegan.png

BEZ CUKRU

VEGAN

Dorty na objednávku

Dort

Dezerty

Dezerty

Catering

Caterin