top of page
_30A6345.jpg

Naše výrobky

Z původní Žitné řemeslné pekárny jsme od jejího vzniku postupně založili také Bezlepkovou pekárnu, Bílou pekárnu, BIO pekárnu a Cukrárnu, včetně Catheringu na míru. Všechny tyto divize nesou stejnou myšlenku jako primární pekárna. Péct čerstvé, zdravé, kvalitní produkty bez chemie, bez směsí. 

Žitná

Žitná pekárna

1IMG_8203_edited.jpg

100% ŽITNÝ CHLÉB

z poctivého vlastního kvasu. Čerstvý chléb upečený tradičními postupy. Výsledkem je vynikající stravitelnost, velmi dobrý nutriční profil, přirozená trvanlivost a skvělá chuť. Používáme pouze 100 % žitnou mouku. Do bochníků přidáváme 7-10% semínek dýně, slunečnice a lnu. 

Složení:

Chlebová žitná mouka, kvas z žitné mouky, voda, semínka (dýňová, slunečnicová a lněná v různém poměru) cca 7-10%, sůl, koření + ingredience podle druhu 4 %.

Momentálně Pečeme tyto druhy: Olivový, Mrkvový, Pohankový, Rajčatový, Ořechový, se sýrem Grana Padano, Semínkový, s dýní Hokkaido a Celozrnný.

Průměrné nutriční hodnoty

_30A6375.jpg

Jenom žito

z poctivého vlastního kvasu. Čerstvý chléb upečený tradičními postupy. Výsledkem je vynikající stravitelnost, velmi dobrý nutriční profil, přirozená trvanlivost a skvělá chuť. Používáme pouze 100 % žitnou mouku. Do bochníků přidáváme pařené žitné zrno. 

Složení:

Chlebová žitná mouka, kvas z žitné mouky, voda, pařené žitné zrno, sůl, koření. Chléb pečeme v BIO kvalitě. 

Průměrné nutriční hodnoty

IMG_4475_edited.png

Italské Foccaci

Čerstvé Foccaci, z extra panenského olivového oleje. 

Složení:

Pšeničná mouka, čerstvé droždí, Extra panenský olivový olej, sůl z mořských vloček.  

Pečeme 3 druhy: S čerstvými Bylinkami, Sušenými rajčaty nebo Černými Olivami

Průměrné nutriční hodnoty

_30A6722.jpg

Žitné Crackers

Pečené žitné crackery s mrkví a lněným semínkem. Bez palmového oleje. S přirozeným vysokým obsahem Omega 3 mastných kyselin, s kokosovým olejem, z žitné mouky, s nízkým obsahem soli. Skvělé s dipem, k pivu i vínu. 

Složení:

Celozrnná žitná mouka, kokosový olej, mrkev, chlebová žitná mouka (T960), lněné semínko, řepkový olej, sůl, drcený kmín, karí Madras (koriandr, kurkuma, fenykl, pepř, zázvor, kmín, chilli, muškátový květ, paprika, hřebíček), římský kmín.

Průměrné nutriční hodnoty

Bezlepková

Bezlepková pekárna

untitled (1 z 10).jpg

Rice bread novozélandský 

Bezlepkový chléb s čerstvým bezlepkovým kvasem. Čerstvý bezlepkový chléb s živým kvasem a křupavou kůrkou. To je troufáme si říct rarita. 

Složení:

Rýžová, tapioková mouka, pitná voda, živý kvas z pohanky, slunečnicová semínka, kokosový olej, psyllium, jedlá sůl. 

 

Průměrné nutriční hodnoty

IMG_1204_edited.png

Semínkový bezlepkový

Čerstvý Semínkový chléb v BIO kvalitě z primárně bezlepkových surovin. Doporučujeme tento ryze semínkový chléb uchovávat v ledničce. Náš TIP, nakrájejte si chleba a dejte do mrazáku, doporučujeme pak vytáhnout pár krajíčků, dát si je rozpéct do toustovače. Chléb je pak velmi chutný, přirovnali bychom ho k opečeným semínkům.    

Složení:

Pohanka, pitná voda, semínka (lněná, slunečnicová a dýňová v různém poměru) 7%, koření, psyllium. Všechny suroviny jsou v BIO kvalitě. 

Průměrné nutriční hodnoty

_30A0769_1_edited.png

Banana Bread

Vláčný Banánový chlebíček. Bezlepkový, z pohankové mouky. Bez bílého cukru, slazený datlemi a ovocem. Bez laktózy, s jablečným 100% moštem. Veganský. Svým složením vhodný pro děti.  

Složení:

Banány, pohanková mouka, jablka, jablečná šťáva, řepkový olej, datlová pasta, rozinky, skořice, kypřicí prášek bez lepku

Průměrné nutriční hodnoty

_30A8974_edited.png

Švestkový perník 

Nadýchaný perník se švestkovými povidly. Bezlepkový, z pohankové a rýžové mouky. Bez bílého cukru, slazený ovocem. Bez laktózy, s jablečným 100% moštem. Veganský. S povidly a mandlemi. Svým složením vhodný pro děti. Doporučujeme na svačinu i na snídani.   

Složení:

Strouhaná jablka, datlová pasta, jablečný mošt, pitná voda, řepkový olej, pohanková mouka v BIO kvalitě, sušené švestky, bramborový škrob, kakao, bezlepkový kypřicí prášek, perníkové koření, skořice, švestková povidla, mandle

Průměrné nutriční hodnoty

IMG_8716.jpg

Extra Čokoládové Brownies

Hutné bezlepkové čokoládové Brownies s vlašskými ořechy a extra porcí čokolády. 

Složení:

fazole, řepkový olej, vejce, datlový sirup, káva, čokoláda se sladidlem maltitol, kakaový prášek, vlašské ořechy

alergeny: vejce – 03; skořápkové plody – vlašské ořechy – 08

Průměrné nutriční hodnoty

IMG_8692.jpg

Máslový Tvarožník

Máslový tvarožník s rozinkami. Bezlepková dezertní varianta. 

Složení:

tvaroh, máslo, vejce, kukuřičná krupice, rozinky, cukr, citron, bezlepkový prášek do pečiva, vanilkový extrakt

Průměrné nutriční hodnoty

Cukrárna

Cukrárna
275456442_532261241560869_7221866270052509653_n.jpg

Mascarpone s Lesním ovocem

Lahodný bezlepkový dezert s Mascarpone prokládaný Lesním ovocem. Ve spodu naše domácí bezlepková Granola z ovesných vloček. 

Složení:

tvaroh, mascarpone 15%, lesní ovoce 15%, smetana 33%, cukr moučka, tvaroh, tapiokový škrob, bezlepkové ovesné vločky, kondenzované mléko, med, slunečnicová semínka, rozinky

Průměrné nutriční hodnoty

275452437_508360857575814_5855680493449233146_n.jpg

Čokoládový Termilks

Smetanový čokoládový dezert s čerstvým banánem a kokosem. Bezlepkový, bez bílého cukru. Domácí bezlepková granola z ovesných vloček. 

Složení:

máslo, 62% čokoláda, 0%cukru, zakysaná smetana, strouhaný kokos, banán20%, granola (bezlepkové ovesné vločky, med, slunečnicová semínka, rozinky, rýžový sirup)

Průměrné nutriční hodnoty

275299894_714603326208691_4127071139049464152_n.jpg

Tapiokový puding

Zdravý dezert. Tapiokové perly vařené v kokosovém mléce, slazené rýžovým sirupem, s lesním ovocem. Bezlepkové, bez cukru, bez laktózy, vegan. 

Složení:

Tapiokové perly, kokosové mléko, rýžový sirup, rozvar z lesního ovoce, kukuřičný škrob. 

Průměrné nutriční hodnoty

IMG_5592.JPG

Slaný Karamel

Kdo ochutná je v pasti. Smetanový krém, domácí bezlepková granola, náš slaný karamel, a na vrch zkaramelizované ořechy. Bezlepkový dezert, upozorňujeme, může vznikat závislost. 

Složení:

tvaroh, smetena 33%, směs ořechů, cukr moučka, med, třtinový cukr, karamel (cukr, máslo, smetana ,sůl), granola (bezlepkové ovesné vločky, kondenzované mléko, med, slunečnicová semínka, rozinky

Průměrné nutriční hodnoty

Kam dál na našem webu?

bottom of page